Abstract Submission Deadline Extended for Kappa Phi’s 1st International Communication Conference “Communication between Domination and Emancipation”

The abstract submission deadline for Kappa Phi’s 1st International Communication Conference “Communication between Domination and Emancipation” has been extended to April 30, 2016.

Notifications of acceptance of abstracts will be sent to authors consecutively, no later than May 14, 2016.

The regular registration deadline has also been extended to May 21, 2016.

Conference details, submission guidelines and other information can be found on our site.

We look forward to seeing you and talking to you at the Conference!

Прољетни распуст

You need to login to view this content. Please . Not a Member? Join Us

Ново усмјерење – Мултимедијално новинарство

Од школске 2016/2017. године, на студијском програму комуникологија будући студенти могу одабрати посебно усмјерење – Мултимедијално новинарство. На овом смјеру изучавају се, између осталог, специфичности извјештавања и обликовања садржаја за нове медије, као што су „подкастинг“, „живи блог“, обликовање сликовних и видео садржаја, друштвени медији, фактографско новинарство и истраживачко новинарство на мрежи. Студенти се детаљно упознају и вјежбају рад са различитим технологијама и интернетским платформама за мултимедијално новинарство.

Програм из студија мултимедијалног новинарства подразумијева изучавање тема из заједничких комуниколошких основа и стицање темељног комуниколошког знања и искуства. Студиј образује будуће новинаре за рад у традиционалним и у новим медијима.

Пријављивање и полагање предмета у априлском испитном року

You need to login to view this content. Please . Not a Member? Join Us

Међународни научни скуп „Комуницирање између моћи и слободе“ на Комуниколошком колеџу у Бањалуци

Комуниколошки колеџ у Бањалуци Капа Фи организује Први међународни научни скуп под називом „Комуницирање између моћи и слободе“. Скуп ће се одржати у Бањалуци, од 24. до 26. јуна 2016. године. На скупу ће учествовати излагачи из земље и окружења, Европске Уније, САД и других земаља.

Главни говорници на скупу биће др Nick Couldry, професор медија, комуницирања и друштвене теорије са Лондонске школе за економију, др Stig Hjarvard, професор комуникологије са Универзитета у Копенхагену, др Lisa Parks, професорица филма и медија са Универзитета у Калифорнији у Санта Барбари, и др Thomas Allmer, предавач из области друштвене теорије на Универзитету у Единбургу. Главни говорници скупа водећи су истраживачи и теоретичари из области комуникологије, медија и социологије. Учесници овог научног скупа имаће прилику да присуствују академској расправи са овим изузетно занимљивим научницима и да прошире своје знање из области у друштву најбољих.

Поред поменутих говорника, на скупу ће учествовати и други угледни истраживачи из иностранства, као гости скупа или као излагачи.

Скуп ће се изводити пленарно и у групама. Језик скупа је енглески. Учесници се могу пријавити на скуп у статусу излагача до 31. марта, или у статусу слушаоца до почетка јуна 2016. године, односно у дане скупа. За учеснике из сиромашнијих и земаља у развоју, као и за студенте, постдипломце и асистенте котизација за учешће на скупу је прилагођена њиховим могућностима. Пријављивање, предаја сажетака као и све друге информације о скупу могу се наћи на сајту Колеџа.

Тема конференције је комуницирање између моћи и слободе. Комуникација се може посматрати као средство или чак врста моћи, најчешће у виду надзора, убјеђивања, пропаганде, утицаја, па и, на макросоцијалном нивоу, хегемоније. С друге стране, комуницирање као средство ослобођења често је утјелотворено у знању, истини, образовању, саосјећању, повезаности, и, на макросоцијалном нивоу, у демократији. Један од главних циљева скупа је да представи истраживања која се баве, како поменутим теоријским концептима, тако и комуниколошком праксом, и која ће допринијети даљем разумијевању бројних питања људског комуницирања везаних за поменуте концепте, али и оних између њих.

Комуниколошки колеџ у Бањалуци је мала, самостална и непрофитна високошколска установа, основана 2000. године под називом Комуниколошки факултет у Бањалуци. Оснивачка идеја водиља Колеџа била је да уведе комуникологију у високо образовање у нашој земљи, као и да уведе разговор у образовни процес. Главни циљ био је да учитељи и ученици почну да разговарају једни с другима. Колеџ је стога још давно избацио подијуме, клупе и катедре из учионица у жељи да омогући стицање знања на другачији начин. Од самог оснивања Колеџ заступа и залаже се за дијалошко образовање. Овај научни скуп се дијелом организује и да се обиљежи протеклих 15 година комуниколошког образовања на Колеџу. Стога тема скупа указује и на кључну образовну дилему.

Библиотека

You need to login to view this content. Please . Not a Member? Join Us