Комуниколошки колеџ обиљежио петнаест година рада

Комуниколошки факултет/колеџ у Бањалуци је обиљежио петнаест година рада на својој шеснаестој годишњој академији одржаној у петак, 18. децембра 2015. године, у вијећници Банског двора у Бањалуци. Своју прву академију Комуниколошки факултет у Бањалуци одржао је на истом мјесту 22. децембра 2000. године.

На јубиларној академији приказан је кратки филм о првих петнаест година Колеџа и представљена је монографија Петнаест година авангардног образовања.

Освртом на оснивање, мисију и досадашњи рад Колеџа гостима се обратио оснивач проф. др Александар Богданић. Своје искуство са студија подијелили су и некадашњи студенти из различитих генерација, дипломци Вера Булић, Дејан Чато, Аљоша Ђудуровић, Ивана Леви, Данијела Лукић, Марија Рољић Панић и Милован Татић. Они су проглашени и за најуспјешније дипломце за 2015. годину.

Особљу Колеџа, као и установама и предузећима који су током претходних петнаест година дали посебан допринос развоју Колеџа уручене су плакете. Студенти који су ове године уписали студиј добили су посебан поклон добродошлице – електронско учило ајпед (ipad air).

На академији су додијељене и награде за најбоље радове на конкурсу који је Колеџ расписао поводом свог јубилеја – за најбољи писмени састав на тему Мој студиј на Комуниколошком колеџу у Бањалуци, као и за фотографију на тему Буди оно што јеси.

Као и на свакој годишњој академији академске заједнице Колеџа, промовисани су дипломци који су завршили студиј у школској 2014/2015. години, представљени су студенти уписани на прву годину студија у школској 2015/2016. години и додијељене су плакете најбољим студентима и наставницима у школској 2014/2015. години.

Комуниколошки факултет/колеџ у Бањалуци је најстарија приватна високошколска установа у Босни и Херцеговини. Почео је с радом 21. августа 2000. године под називом Комуниколошки факултет у Бањалуци/Banja Luka College of Communications. У јуну 2007. године Факултет је добио нову дозволу за рад и почетну акредитацију и наставља рад под називом Комуниколошки колеџ у Бањалуци Капа Фи/Banja Luka College of Communications Kappa Phi. Колеџ је добио нову акредитацију у марту 2014. године. На Колеџу се изводе студијски програми комуникологија, дизајн и енглески језик.

Комуниколошки факултет/колеџ у Бањалуци основан је као огледни модел демократског образовања, који је од самог почетка до данас његовао и спроводио идеје попут рада у малим групама, подстицајног комуницирања, активног учења и анонимног оцјењивања. Између осталог, Колеџ је једина високошколска установа на Балкану која од оснивања спроводи анонимно оцјењивање на свим предметима студија.