15 godina Komunikološkog koledža u Banjaluci

Ove godine Komunikološki koledž u Banjaluci obilježava petnaest godina rada.

Komunikološki koledž u Banjaluci najstarija je samostalna visokoškolska ustanova Bosni i Hercegovini. Počeo je s radom 2000. godine kao Komunikološki fakultet u Banjaluci.

Komunikološki koledž u Banjaluci je relicencirana i akreditovana visokoškolska ustanova i posluje neprofitno. Na Koledžu se izvodi akademski studij prvog ciklusa na studijskim programima komunikologija, engleski jezik i dizajn. Studij na Koledžu zasnovan je na podsticajnom komuniciranju i aktivnom učenju u maloj grupi, u uslovima interaktivne akademske zajednice. Upravo ovakav pedagoški pristup čini takav studij jedinstvenim i drugačijim od studija na drugim ustanovama.

Koledž će obilježiti petnaest godina rada skupovima, kulturnim zbivanjima, publikacijama i konkursom za najbolje radove studenata i diplomaca povodom ovog jubileja.

Povodom petnaest godina rada, Koledž je, između ostalog, pripremio i posebne pogodnosti za sve članove akademske zajednice, a posebno za nove studente.

Za petnaesti rođendan Koledža svi budući studenti prve godine dobijaju veoma vrijedan poklon – najnoviji ajped.

Pored toga, svi novi studenti koji su srednju školu završili odličnim uspjehom imaju besplatan upis i studij u prvoj godini, kao i u narednim godinama ako zadrže odličan uspjeh.

Isto tako, djeca samohranih roditelja, bez roditelja i djeca poginulih boraca i vojnih invalida rata, te članovi porodice studenata i diplomaca Koledža imaju stalni popust na školarinu od 25%.

Ove godine Koledž upisuje studente na četverogodišnje smjerove komunikologija i engleski jezik, kao i na trogodišnje smjerove odnosi s javnošću, novinarstvo i multimedijalni dizajn.