Konkurs za nastavna radna mjesta

za nastavna radna mjesta

RADNA MJESTA

1. Nastavnik/ica iz uže naučne oblasti engleski jezik
  2. Nastavnik/ica iz uže naučne oblasti komunikologija

Izabrani kandidat će izvoditi nastavu iz predmetnih modula studijskih programa Koledža iz navedene naučne oblasti. Sedmične obaveze nastavnika i saradnika, u okviru 40-časovne radne sedmice su, zavisno od zvanja, 6-12 časova semestralne nastave, 6 sati konsultacija tokom školske godine, te 22-28 sati samostalnog naučnog rada i povremenog administrativno-akademskog rada.

USLOVI

a) Opšti uslovi za zapošljavanje nastavnog osoblja na Koledžu su: visoka pismenost, stručno znanje rada na računaru i znanje engleskog jezika. Pored toga, neophodna je spremnost da se prihvati izvođenje nastave i odnos prema studentu u duhu obrazovne paradigme Koledža, te da se doslijedno poštuju pravila rada na Koledžu. Kandidati za nastavna zvanja bez iskustva u nastavi moraju, u skladu sa Zakonom, da izvedu pokazni čas.

Osoba kvalifikovana za nastavni rad treba da posjeduje i visoke akademske i moralne vrijednosti.

b) Posebni minimalni uslovi za izbor u nastavna zvanja na visokoj školi utvrđeni su članom 79. i 80. Zakona o visokom obrazovanju RS, odnosno članom 30. i 31. Okvirnog zakona o visokom obrazovanju u BiH.

Uslovi za izbor u zvanja

1) Za nastavnika u zvanju predavača visoke škole može biti izabrano lice koje ima završeno visokoškolsko obrazovanje drugog ciklusa iz odgovarajuće oblasti i koje ima prosječnu ocjenu i na prvom i na drugom ciklusu najmanje osam (8), odnosno koje ima naučni stepen magistra nauka, objavljena najmanje dva (2) naučna rada iz oblasti za koju se bira u naučnim časopisima i zbornicima sa recenzijom i pokazanu sposobnost za nastavni rad.

2) Za nastavnika u zvanju profesora visoke škole može biti izabrano lice koje ima naučni stepen doktora nauka iz odgovarajuće oblasti, najmanje tri (3) naučna rada iz oblasti objavljena u naučnim časopisima i zbornicima sa recenzijom i pokazanu sposobnost za nastavni rad.

Prilikom izbora u isto ili više zvanje uzimaju se u obzir samo objavljeni radovi, knjige i rezultati vlastitih istraživanja u primjeni, projekti, te mentorstva, odnosno javno predstavljeni oblici umjetničkog stvaralaštva u vremenu od posljednjeg izbora.

PRIJAVE

Prijave za radno mjesto mogu se poslati:

a) elektronskom poštom, na adresu: informacije @kfbl.edu.ba, sa naslovom: Prijava na konkurs za radno mjesto, ili

b) preporučenom poštom, na adresu:

Komunikološki koledž
Prijava na konkurs za radno mjesto
Vojvođanska 2
78000 Banja Luka

Prijava za radno mjesto mora da sadrži:

1) popunjen obrazac prijave za posao,
2) biografiju sa bibliografijom,
3) kopije diploma svih završenih studija/ciklusa visokoškolskog obrazovanja,
4) kopije uvjerenja o položenim ispitima na osnovnom i postdiplomskom studiju (I i II ciklus),
5) kopiju rodnog lista i uvjerenja o državljanstvu (ili kopiju radne dozvole),
6) primjerke ili kopije naučnih i/ili umjetničkih radova navedenih u bibliografiji, i
7) kopiju odluke o izboru u zvanje na drugoj visokoškolskoj ustanovi (ako je kandidat bio izabran u zvanje).

Kopije dokumenata i primjerci radova ne treba da budu ovjereni. Ako se prijava šalje el. poštom, navedena dokumenta treba priložiti u formatu jpg ili pdf. Nepotpune i neregularne prijave, kao i prijave kandidata koji ne ispunjavaju minimalne zakonske uslove neće se razmatrati. Prijave i priloženi materijali se ne vraćaju.

OSTALE INFORMACIJE

Konkurs je otvoren do 30. juna 2015. godine.

Za odgovore na eventualna pitanja u vezi s konkursom molimo vas da nam se obratite isključivo elektronskom poštom na informacije @kfbl.edu.ba.